Jste tady: Domů  » News-Detail

Příprava 24 e-kurzů pro distanční výuku

V rámci projektu „Moderní postupy vzdělávání“ proběhla ve dnech 10. - 12. 4. 2018 aktivita zaměřená na vzdělávání českých a rakouských lektorů projektu. Lektoři pod odborným dohledem německého partnera bfz gGmbH připravují podklady pro e-learninové kurzy zaměřené na vzdělávání v pomáhajících profesích v oblasti sociálních služeb a zdravotnictví (Základy práva, Pracovní právo, Etika, Personální řízení, Komunikace v týmu, Finanční řízení v sociálních službách, Projektové řízení, …)

Setkání erasmus plus Plzeň

Moderní kurzy budou provázané s aktivitou v e-learningovém portálu, doplněné videi vytvořenými projektu.

Během třídenního školení, které se zúčastnilo 6 českých lektorů a 1 rakouský lektor, se zúčastnění zdokonalili v následujících oblastech:

  • Integrace různých učebních prostředků do konceptu učení
  • Příprava scénáře na 3D natáčení
  • Produkce videosekvence s pomocí mobilního 3D studia
  • Práce v Moodle – funkce, úprava, tvorba kurzů, tvorba dotazníků a testů 

Od podzimu 2018 začne testování prvních modulů s tématem Etika. Cílovou skupinou projektu jsou nezaměstnaní – pro 5 kurzů profesních kvalifikací a zaměstnanci v pomáhajících profesích pro 15 kurzů z této oblasti. Každé téma bude odučeno na 5 osobách, které následně poskytnou tvůrcům modulu zpětnou vazbu. Výstupem bude osvědčení o účasti.

Němečtí i rakouští partneři zpracovávají po dvou e-learningových tématech.

Pokud máte zájem o účast v bezplatných kurzech na tohoto projektu, můžete se informovat na tomto e-mailu: dana.tarantova@bfz.cz

Číslo projektu: 2017 - CZ01 - KA202-035472