Jste tady: Domů  » Vzdělávání a práce » Projekty / Veřejné zakázky » Jihočeský kraj » Odborná kvalifikace znamená úspěch - do 6/2008

Odborná kvalifikace znamená úspěch

CZ.04.1.03/4.1.03.3/0005 

Částka: 1.988.014 Kč 

Doba realizace projektu:

18. prosince 2006 až 31. srpna 2007 

Popis projektu 
Projekt vychází ze započaté spolupráce žadatele a partnera v jihočeském kraji. bfz, jako žadatel projektu, má s partnerem domluvenu spolupráci při obsazování potřebných chybějících míst (především dělník v kovovýrobě, ale i dalších), a to především uchazeči o zaměstnání registrovanými u ÚP jihočeského kraje. CKD Kutná Hora a především jeho pobočka v Českých Budějovicích, jako partner projektu, zápasí neustále s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců, a to především na pozicích slévač a hutník.

Důkazem toho je fakt, že téměř 400 pracovníků musí mít partner zajištěno pres agentury práce. Partner chce připravit (rekvalifikovat) své zaměstnance na chybějící pozice slévač a hutník (24 zaměstnanců) a vyplnit tak mezery na klíčových pracovních pozicích. Oba tyto kurzy jsou finančně náročné, avšak s využitím možností ESF, kdy podle pravidel lze čerpat až 60 % finančních nákladů (v rámci blokové výjimky) na vzdělávání, lze tyto rekvalifikace zrealizovat. Úspěšnou realizací projektu se partnerovi podaří zvýšit kvalifikaci svých zaměstnanců, vytvořit 3 nová pracovní místa, uvolnit pozice pro další zájemce (24 @ především z ÚP)  a pokračovat tak v započaté spolupráci s profesionální vzdělávací organizací a s ÚP regionu. Dalším faktorem je i ta skutečnost, že odpadnou starosti ohledně personálního obsazování při plnění náročných zakázek jak pro tuzemský, tak i pro zahraniční trh (Volvo).