Jste tady: Domů  » Vzdělávání a práce » Projekty / Veřejné zakázky » Jihočeský kraj » Pracovní příležitosti pro všechny - do 6/2008

Pracovní příležitosti pro všechny

CZ.04.1.03/1.1.03.3/0010 

Částka: 5 731 132 Kč

Doba realizace projektu:

1. dubna 2006 až 31. březen 2008 

Popis projektu

Projekt pokračuje v dosavadních snahách o rozšíření spolupráce s jednotlivými ÚP jihočeského regionu a o spolupráci s organizacemi zabývající se sociálními službami. Spolupráce žadatele a partnera trvá již téměř rok. V I.kole Op. 1.1 byl podán společný projekt, který byl vyřazen při formálním hodnocení. Je pokračováním snah o realizaci projektových aktivit, které jsou připravovány společné s o.s. Koník a jsou zaměřené převážně na cílovou skupinu dlouhodobě nezaměstnaných s nízkou kvalifikací, nad 50 let veku, OZP a osoby s handicapem. 

Zaměstnavatelům byl projekt představen a byly jim nabídnuty možnosti vyzkoušení účastníku projektu formou praxe na pracovišti pod odborným dohledem pracovních asistentu s možností vlastního výběru pro uzavření pracovního poměru. Bylo také domluveno vybudování 3 nových pracovních míst při paletové výrobě ( dělník v dřevovýrobě ). Chceme navázat na dosavadní záslužnou práci o.s. Koník a pokračovat s prací s cílovou skupinou k rekvalifikacím s praxí u zaměstnavatele až k zaměstnání účastníka projektu. Formou motivačního poradenství a to jak skupinového, tak i individuálního ( o.s. Koník ) se cílová skupina motivuje a připravuje na rekvalifikace souběžně v Českých Budějovicích i Tábore. Součástí motivací jsou naplánovány i praxe na  tréninkových pracovištích a práce psychologa – bilanční diagnostika. Žadatel již v předstihu projednal místa praxe jak v CB, tak i v Tábore a předpokládá vytvoření 3 nových podporovaných míst v dřevovýrobě a dalších 17 účastníku chce zaměstnat (dřevo + kovovýroba ). Motivační poradenství se bud opírat o práci psychologa (1 individuální hod ) a pro přibližně 1 bude vypracována bilanční diagnostika.