Jste tady: Domů  » Vzdělávání a práce » Projekty / Veřejné zakázky » Liberecký kraj » Vy pečujete o druhé, my o Vás - do 6/2021

Vy pečujete o druhé, my o Vás

logo eu

Projekt „ Vy pečujete o druhé, my o Vás“ pomáhá neformálním pečovatelům a dobrovolníkům, kteří působí v oblasti sociálních služeb a sociální integrace.

Dne 1. 6. 2019 byla zahájena realizace projektu „Vy pečujete o druhé, my o Vás“, který bude trvat do  30. 6. 2021. Projekt je zaměřen na zmírnění znevýhodnění pečujících osob na trhu v práce v oblasti LAG Podralsko. Aktivizuje neformální pečovatele a dobrovolníky, kteří působí v oblasti sociálních služeb a sociální integrace.

S čím vám projekt může pomoci

Projekt pomáhá pečujícím a dobrovolníkům zmírnit jejich znevýhodnění na trhu práce, které je spojené s poskytovateli neformální péče, rozvojem vzájemné provázanosti, sdílení péče mezi poskytovateli a službami zaměstnanosti, zvýšení informovanosti pečujících osob o svých možnostech.

Projektové aktivity probíhají v České Lípě a mohou se jich zúčastnit neformální pečovatelé a dobrovolníci ze spádové oblasti LAG Podralsko. Denně je pro vás otevřeno kontaktní místo, které můžete navštívit a s osobní poradkyní si promluvit o vašich problémech. Pomůže vás s jejich řešením, s hledáním informací, které vás zajímají, se sepsáním životopisu, vyhledáním pracovního uplatnění, komunikací se zaměstnavateli a na úřadech.

V rámci projektových aktivit pro vás máme v České Lípě připraveny

Nabízíme vám tyto kurzy určené pro neformální pečovatele a asistenty péče

Sdílená péče – její principy a výhody, Kompenzační pomůcky a vybavení domácnosti, Dávky pro OZP, Dávky státní sociální podpory, Základní informace z pracovního práva, Základy první pomoci, Hygiena a péče o pokožku, Výživa a hydratace seniorů, Péče o osoby po cévní mozkové příhodě, Péče o seniory s demencí, Manipulace s imobilním člověkem, Úvod do reminiscence, Základy aktivizačních technik, Základní informace o bazální stimulaci, Péče o nemocného v terminálním stadiu, Prevence syndromu vyhoření, Zvládání stresu, Jak zvládat umírání a smrt, Sociální služby a sociální síť v regionu, Trénink paměti, Relaxační techniky a odpočinek, Komunikační dovednosti, Bezbariérové prostředí, Specifika práce s osobami s poruchou autistického spektra, Metody alternativní komunikace a další.

Účastníci projektu mohou absolvovat až deset kurzů z nabídky a v případě zájmu i rekvalifikaci -  Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách.

 

Zúčastněte se projektu „Vy pečujete o druhé, my o Vás“, který vám pomůže s řešením vaší životní situace.

 

Kontaktujte nás na adrese:

Paní Zdislavy 418/8, Česká Lípa

Miroslava Šlachtová

Telefon: +420 778 546 272

Email: miroslava.slachtova@bfz.cz